Slovo úvodem

Vážené kolegyně, vážení kolegové,


srdečně Vás zveme na 45. Pracovní dny dětské nefrologie, které budeme letos pořádat v Hradci Králové 7. - 8. června 2024.

Hradec Králové je historické a současně i moderní město, které osloví každého, kdo miluje architekturu, kulturu i historické památky. Stavěli zde Kotěra, Gočár, Giovanni Santini či Carlo Lurago. Město je také univerzitním a kulturním centrem východních Čech a ideálním výchozím bodem pro cesty do Krkonoš, Orlických hor i Českého ráje.

Odborný program naší konference bude jako vždy zaměřen na přehledná edukační sdělení o problematice akutních a chronických onemocnění ledvin u dětí a na originální sdělení původních prací. Hlavními letošními tématy konference budou vrozené vady ledvin a močových cest, urologické problémy v dětském věku, akutní poškození ledvin, nové pohledy na chronické onemocnění ledvin, pokroky v diagnostice a léčbě vzácných ledvinných onemocnění, zprávy z registrů a kazuistiky. Těšit se můžete i na účast zahraničních řečníků a oblíbený kvíz.

Srdečně Vás zveme k aktivní účasti, příspěvky můžete zasílat na jakékoliv téma z oblasti dětské nefrologie. Autor nejlepšího abstraktu bude již tradičně oceněn vědeckým výborem. 


Těšíme se na setkání s Vámi v červnu v Hradci Králové a věříme, že strávíme společně příjemný čas a konference bude nejen odborným přínosem, ale také prostorem k neformálním setkáním a diskuzím.
 

doc. MUDr. Sylva Skálová, Ph.D.
doc. MUDr. Jakub Zieg, Ph.D.
předsedkyně Sekce dětské nefrologie místopředseda Sekce dětské nefrologie